Andreas Pistiolis: Anadolu Efes’in kusursuz bir antrenörü var

ING Basketbol Muhteşem Ligi Play-Off Yarı Final Serisi dördüncü maçında Galatasaray Nef, kendi alanında Anadolu Efes’i 86-81 mağlup ederek seride durumu 2-2’ye getirirken, karşılaşmanın akabinde Galatasaray Nef Başantrenörü Andreas Pistiolis, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Anadolu Efes’i mağlup etmenin kendileri için çok bedelli olduğunu belirten Pistiolis, “Bu galibiyeti büyük bir coşku formunda tanımlayabilirim. Bu kadrosu yenmek sahiden çok kıymetli bir şey. Son Euroleague şampiyonu onlar. Çok uygun oyuncuları ve şahane bir antrenörleri var. Bazen kimi yendiğinizi düşünürseniz zafer daha da büyük bir kıymet kazanır. Bu kadroya karşı savaşmak bizim için çok kıymetli. Burada taraftarımız için, birbirimiz için bu galibiyeti elde etmek çok önemli” diye konuştu.

“DAHA FAZLA OYUNCUMU OYNATAMADIĞIM İÇİN KENDİMİ HATALI HİSSEDİYORUM”

Ekipteki herkesin oynamaya hazır olduğunu ve daha geniş bir rotasyon kullandıklarını belirten Yunan başantrenör, “Dakikaların dağılımına bakarsanız, bizim daha derin bir rotasyon kullandığımızı görürsünüz. Dürüst olmak gerekirse daha fazla oyuncumu oynatamadığım için kendimi hatalı hissediyorum. Zira bütün oyuncularıma inanıyorum. Bütün oyuncularıma itimadım var. Herkes, grupta bir bağlılık olduğunu anlamış durumda. Bu bir kazan ya da konutuna dön maçı. O müsabakayı en güzel opsiyonlarla oynamak durumundayız” diyerek kelamlarını noktaladı.