Bahçeli’nin kelamları sonrası ‘Erşan Kuneri’ toplumsal medyayı salladı

MHP önderi Devlet Bahçeli isim vermeden Netflix’teki bir güldürü dizisine ağır kelamlar söyledi. Konuşmasının akabinde Cem Yılmaz imzalı Erşan Kuneri toplumsal medyada gündem oldu! İşte Bahçeli’nin kelamlarına yapılan yorumlar…

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin küme toplantısında “Netflix’de küfür ve en düzeysiz esprilerin yer aldığı, şarlatanlıktan öte bir meziyeti olmayan kelamda komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddi aşmıştır” demesinin akabinde, Cem Yılmaz’ın yazıp, yönettiği ve başrolünde oynadığı Erşan Kuneri isimli dizi toplumsal medyada gündem oldu.

Bahçeli her ne kadar isim vermese de toplumsal medya kullanıcıları, Yılmaz ve Netflix’te yayınlanan dizisinin amaç alındığı istikametinde paylaşımlar yaptı. İşte o paylaşımlardan kimileri:

“HALKIN ETTİĞİ KÜFÜRLERİ DUYSANIZ”

– Ne Erşan Kuneri’ymiş arkadaş…

– Devlet Bahçeli’nin tek sıkıntısı Erşan Kuneri olmuş. Ölmüşüz ağlayanımız yok.

– Ekmek 5 TL olmuş. Devlet Bahçeli, Erşan Kuneri dizisindeki küfürlerden rahatsız olmuş. Siz halkın ettiği küfürleri duysanız inme iner, felç geçirirsiniz.

“PATATESİN KİLOSU 13 TL OLMUŞ”

– Birisi Devlet Bahçeli’ye Netflix’in fiyatlı olduğunu, kimseye zorla bir şey izletilmediğini söylesin.

– Ülkeyi yönetenlerin geldiği duruma bakar mısınız? Ülkemizin makus gidişatından tek sorumlu Erşan Kuneri. Latife değil, Meclis çatısı altında söyleniyor bu kelamlar.

– Devlet Bahçeli’nin sıkıntılarından birisi Erşan Kuneri olmuş. Patatesin kilosu 13 TL olmuş sanki farkında mı?

“YARIM KALAN KISIMLARI BİTİRECEĞİM”

– Anlaşıldı, akşam Erşan Kuneri’nin yarım bıraktığım kısımlarını bitireceğim.

– Millet geçim sıkıntısında. Ekmek 5 TL oluyor, elektriğe temmuzda yüzde 30 artırım geliyor. Millet maalesef günlük hayatta kullandığı küfürde Erşan Kuneri’yi geçti.

“GEÇİNEMEYEN İNSANLARI KONUŞ”

– Erşan Kuneri dizisini beşerler severek izledi. Güldü. Eğlendi. Halkın kaygısı sence de Erşan Kuneri mi? Şu kürsüye çıkıp artırımlar ve geçinemeyen insanları konuş.

– Devlet Bahçeli yalnızca Erşan Kuneri yüzünden Cem Yılmaz’ın ülkeye kumpas kurduğunu sav etti. Kuran çarpsın dizinin tamamında bundan daha komik bir sahne yok.

“BU KADAR MI HALKTAN KOPUK OLUNUR?”

– Mazot 30 TL olmuş, devletin kaygısı Erşan Kuneri olmuş. Yasaklayın Netflix’i de rahatlayın. Beşerler umutsuz, beklentisi kalmamış. Gelecek derdi her eğitim düzeyinden, her gelir düzeyinden bütün milletin en büyük sorunu. Bu kadar mı halktan kopuk olunur?

DEVLET BAHÇELİ NE DEDİ?

– Üzülerek söz etmeliyim ki, toplumsal bünyeyi ur üzere saran şiddet hadiselerinde bir türlü azalma, zayıflama ve gerileme emaresi görülmemektedir. Aile faciaları, vahşet haberleri, seri cinayetler, kan donduran başka menfur hadiseler maalesef ulusal vicdanı derinden yaralamaktadır.

– Kimi diziler, gösterişe ve mübalağaya yaslanmış magazin programları, karamsarlık servis eden haberler hepimizi ve herkesi rahatsız etmektedir. Sabahın en erken saatlerinden gecenin geç vakitlerine kadar hengameden, düzensizlikten, kutuplaşmadan, kıymetlerimize yönelik linç teşebbüslerinden öteki ekranlarda hiçbir şey göze çarpmamaktadır. Gidişat âlâ değildir.

– Şiddeti aşağı çekmek hedefiyle bahsin uzmanları ve muhatapları tarafından iştirak edilecek geniş iştirakli bir şura toplantısı başta olmak üzere her devaya müracaat edilmelidir.

– Netflix’de küfür ve en düzeysiz esprilerin yer aldığı, şarlatanlıktan öte bir meziyeti olmayan kelamda komedyenlerin rol aldığı diziler artık haddi aşmıştır.

– Aile hayatı son sığınaktır. Bu sığınağın yağmalanması için planlı bir propaganda devrededir. Küfür etmenin neresine güleceğiz? Bayanı metalaştıran, erkeği yozlaştıran ucube dizi sahnelerinin neresini beğenip takdir edeceğiz?