Bakan Bekir Bozdağ’ın Erdoğan’dan Özel Ricası: ‘En Kötü Bakan Olmak İstemiyorum’

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yargıtay ve Danıştay üyelerinin maaşlarına 15 bin TL zam yapılması sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşerek hakim ve savcılara da zam yapılmasını istedi ama ‘şimdi sırası değil’ cevabı aldı.

Geçtiğimiz günlerde TBMM’den geçen torba yasa ile Yargıtay ve Danıştay üyelerinin maaşlarına 15 bin TL zam yapılmıştı.

Aynı statüde bulunan birinci sınıf hakim ve savcılara zam yapılmaması ise tepki çekmişti.

Halk TV’den Seyhan Avşar, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yaşanan zam pazarlığının detaylarını yazdı.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve yardımcıları, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bir araya gelerek bu düzenlemeye karşı olduklarını belirtmiş..

“Şimdi biz Yargıtay ve Danıştay’a zam yapıyoruz. Ancak alt kademeye yapılmazsa bu durum tepki çeker. Sistemin yükünü ilk derecedekiler çekiyor.”

“Bu düzenleme ile maaş rejim sistemi bozulacak, bu da sıkıntı olur. Lütfen bu düzenlemeyi onaylamayın, sıkıntı olur. Şimdi herkes beni suçlayacak. En kötü bakan olarak anılmak istemiyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise Bozdağ’ın bu sözlerine, “Biz bu düzenlemeyi Yargıtay ve Danıştay’ı Anayasa Mahkemesi düzeyine çıkarmak için yaptık. Şimdi sırası değil. Ayrıca Meclis kapanıyor. Teknik çalışma lazım” diyerek karşılık verdi.

Bu konuşmanın sonunda yeniden Bekir Bozdağ’a dönen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bekir seni Urfa’dan aday gösterdim” dedi. Bozdağ ise kendi memleketinden seçime girmek istediğini belirtti. Ancak Erdoğan, “Ben öyle uygun gördüm Bekir” diyerek konuşmasını bitirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir