Bakan Karaismailoğlu, Erdoğan’ı bu türlü anlattı: ‘Türkiye’ye yetmiyor, bütün dünyayı yönetiyor

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Eskişehir’de partisinin vilayet başkanlığı yaptığı konuşmada AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı överken çıtayı oldukça üstlere taşıdı. 

Erdoğan’ın Ukrayna’daki temaslarına değinen Karaismailoğlu, AKP’li Cumhurbaşkanı için “Bakın bu ‘dünya lideri’ demek, ‘lider’ demek bu türlü bir şey arkadaşlar. Dünya barışını sağlamak için savaşın bütün aktörleriyle birebir görüşen tek önder Sayın Cumhurbaşkanımız. Sahiden Allah ona sıhhat, uzun ömür versin” dedi.

Erdoğan’ı övmeye devam eden Karaismailoğlu, “Türkiye’ye yetmiyor, bütün dünyayı yönetiyor. O yüzden sahiden biz Cumhurbaşkanı’mızla gurur duyuyoruz. O, Türkiye için gerçekten büyük bir fırsat ve bu 20 yılda ülkemiz için yapılanlar onun liderliğinde, onun grubunun ortaya çıkardığı işler bütün dünya tarafından yakından takip edilmekte ve bugün dünyada şayet bir yerde barış olacaksa dünyada bir yerde bir kriz varsa Sayın Cumhurbaşkanı’mız ve Türkiye’nin görüşleri birinci derecede dikkate alınıyor ve bu görüşler Sayın Cumhurbaşkanı’mızın bağlantı gücü ve onun görüşmeleriyle bu problemler çözülmeye çalışıyor” tabirlerini kullandı.

Karaismailoğlu, “İnşallah bugün Ukrayna’daki görüşmeler sonucunda da en kısa vakitte burada bir barışın sağlanması, onu da Türkiye’nin ve Sayın Cumhurbaşkanı’mızın öncülüğünde sağlanması en büyük dileğimiz. İnşallah en kısa vakitte bu savaş bitecek” diye konuştu.