CHP çalıştayında Kılıçdaroğlu’nun adaylığını tescilleyen kelamlar: Çankaya sizi bekliyor

CHP Genel Lider Yardımcısı Seyit Torun, “Ülkemiz için yola çıktınız Sayın Genel Başkan’ım. Beldesinden büyükşehrine kadar tüm belediye liderlerimizle birlikte yanınızdayız. Yolunuz yolumuzdur ve bu yol umudun yoludur ve umudun yolu olacaktır.” dedi.

CHP’nin Van’da düzenlediği “Belediye Liderleri Çalıştayı”, Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu ve belediye liderlerinin iştirakiyle başladı.

Kentteki bir otelde düzenlenen çalıştayın açılışında konuşan Torun, Van’a yalnızca bir toplantı düzenleyip ayrılmak için gelmediklerini söyledi. Belediye liderlerinin 13 ilçede alana çıktığını, vatandaşlarla görüşerek sıkıntıları dinlediğini, tahlil tekliflerini anlattığını vurgulayan Torun, bugün de çalıştayı başlattıklarını belirtti. Çalıştayın ana gündemini yaklaşan seçimler olarak belirlediklerini söz eden Torun, “Çalıştayımızda, belediyelerimizin 3 yıllık hizmet sürecini ve önümüzdeki 2 yılda yapılması gerekenleri de ayrıyeten ele alacağız.” dedi.

CHP olarak gelecekten umutlu olduklarını aktaran Torun, şunları kaydetti:

“Ülkemiz için yola çıktınız Sayın Genel Başkan’ım. Beldesinden büyükşehrine kadar tüm belediye liderlerimizle birlikte yanınızdayız. Yolunuz yolumuzdur ve bu yol umudun yoludur ve umudun yolu olacaktır. Artık değişim rüzgarları fırtınaya dönüşüyor. Kısa çöpün uzun çöpten hakkını alacağı günler yakın. Karanlığın aydınlığa varacağı günler yakın. Vakit adalete susamış milyonların vaktidir. Çankaya bizi bekliyor, Çankaya sizi bekliyor Sayın Genel Başkan’ım.”

İki gün sürecek çalıştay, Torun’un konuşmasının akabinde basına kapalı devam ediyor.

KAYNAK: AA