DP Başkanı Serdaroğlu’ndan İGA’yla ilgili çarpıcı tez

Kılıçdaroğlu’ndan sonra Gerçek Parti Genel Lideri Rifat Serdaroğlu da bürokratları uyardı. DHMİ bürokratlarına seslenen Serdaroğlu: “İGA’da (İstanbul Havalimanı) astronomik maaşlarla çalışan, oğlunuzu-kızınızı istifa ettirip bu şirketten ayırınız. Aksi takdirde hepinizin isimlerini ve bu şirkete hangi imtiyazları sağladığınızı kamuoyuna açıklayacağız.”

Hakikat Parti Genel Lideri Rifat Serdaroğlu, son günlerde Atatürk Havalimanı’nın yıkılması tartışmalarıyla yine gündeme gelen İstanbul Havalimanı (Istanbul Grand Airport-IGA) ve Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ile ilgili çarpıcı bir tez ortaya attı.

DP Başkanı toplumsal medya hesabında paylaştığı iletilerde şu tabirlere yer verdi:

“İGA’YLA ALAKADA OLAN…”

“İstanbul Havalimanı ihalesi, üretimi ve işletimi sırasında İGA ile direkt alaka içerisinde bulunan kurumu ile bu şirket ortasında yapılan rastgele muhalif bir kontrata imza atan yahut bu şirket ile yapılan resmi-özel toplantılara katılan, emekli olmuş yahut vazifede olan bürokratlar!”

“OĞLUNUZ-KIZINIZ KİM VARSA AÇIKLAYACAĞIZ” 

İGA’da astronomik maaşlarla çalışan, oğlunuz-kızınız ve birinci derecedeki tüm yakınlarınızı, istifa ettirip bu şirketten ayırınız. Aksi takdirde hepinizin isimlerini ve bu şirkete hangi imtiyazları sağladığınızı kamuoyuna açıklayacağız.

“YAPANIN YANINA KÂR KALMAYACAK” 

Yanlışsız Parti, Türk Milletinin bir kuruşunu bile haksızca alan, yetkilerini berbata kullanan herkesten
Türk yargısında hesap soracaktır.
Bundan bu türlü yapanın yanına kâr kalmayacak…

İGA’yla yapılan mukavelede Atatürk Havalimanı’nın kapatılması kuralı bulunduğunu, o periyot İGA’nın CEO’su olan ve daha sonra DHMİ İdare Konseyi Lideri ve Genel Müdürü olarak atanan ve hala bu misyonu yürüten Hüseyin Keskin açıklamıştı.