Joırge Jesus çılgına döndü saha içine girdi

UEFA Avrupa Ligi Son 16 Turu ilk maçında Fenerbahçe’nin Sevilla ile oynadığı karşılaşmada ilk yarının son dakikalarında Ferdi Kadıoğlu ile Bryan Gil arasında gerginlik yaşandı. Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, saha içine kadar girerek Ferdi Kadıoğlu’nu sert bir dille uyardı.

Maçta 45+1. dakika oynanırken Serdar Aziz ile girdiği hava topu mücadelesi sonrası Youssef En-Nesyri yerde kaldı. Hakem François Letexier oyunu devam ettirirken, Sevilla atak girişiminde bulundu. Oynanan uzun top önünde kalan Ferdi Kadıoğlu, Youssef En-Nesyri’nin yerden kalkamadığını görünce topu taca attı.

Taç atışını hızlı kullanarak atağı devam ettirmek isteyen Bryan Gil, hakemin oyunu durdurmasına sinirlendi. Bunun üzerine Ferdi Kadıoğlu da İspanyol oyuncuyu uyararak, takım arkadaşının sakatlandığını anlatmaya çalıştı.

JORGE JESUS SAHAYA GİRDİ

Ancak ikili arasında yapılan konuşma, bir anda tartışmaya döndü. Diğer oyuncuların da olaya karşıması ile tartışma büyüdü. Bunun üzerine oldukça sinirlenen Fenerbahçe Teknik Direktörü Jorge Jesus, yedek kulübesini terk ederek Ferdi Kadıoğlu’nun yanına koştu. Ferdi Kadıoğlu’nu olay yerinden uzaklaştıran Portekizli çalıştırıcı, futbolcuna sert bir dille uyarıda bulundu.

Olayların sakinleşmesinin ardından Hakem François Letexier, tartışma yaşayan Bryan Gil ve Ferdi Kadıoğlu’nu sarı kartla cezalandırdı. Taç atışını kullanan Ivan Rakitic, topu Fenerbahçeli futbolculara atarak centilmenlik örneği gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir