Kartal Belediyesi Altyapı Çalışmalarına Devam Ediyor

Kartal Belediyesi ilçe genelinde altyapı çalışmalarına hız verdi. Çalışmaları yerinde inceleyen Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel, “Kartal’ın yağmur suyu altyapısı tamamlanana kadar çalışmayı sürdüreceğiz” dedi.

Kartal Belediyesi ile İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (İSKİ) koordinasyonuyla yürütülen altyapı çalışmaları kapsamında Cumhuriyet ve Hürriyet Mahallelerinin ardından son olarak Yalı Mahallesi’nde de çalışma başlatıldı. Yalı Mahallesi’nde yürütülen altyapı çalışmalarında toplam bin 200 metre yağmur suyu ve 400 metre atık su kanalının yapımı sürüyor. Orbay Sokak, Tepe Sokak, Mineral Sokak, Konfor Sokak, Şehit Üsteğmen Gökhan Yavuz Sokak, Ayvalık Sokak ve Gülbeyaz Sokak’ta da devam eden ve bir kısmı tamamlanan çalışmaların kısa sürede bitirilerek vatandaşların hizmetine sunulması hedefleniyor.

Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel ve İSKİ yetkililerinin yerinde incelediği çalışmalar sonucunda Yalı Mahallesi sakinlerinin 25 yıldır süren ve yağmur suyu sonrası taşkınlara sebep olan su baskını tehlikesinin önüne geçilmiş olacak. Başkan Yüksel saha ziyaretinde yaptığı değerlendirmede, 25 yıllık sorunun çözüleceğine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Yalı Mahalle’mizde altyapı çalışmalarımız hızla devam ediyor. İSKİ, İBB ve Kartal Belediyesi’nin ortak çalışmasıyla altyapısı olmayan noktalarda yağmur suyu çalışmamızı tamamlıyoruz. Aynı zamanda atık suyu da yağmur suyundan ayrıştırıp, pis suların denize dökülmemesini sağlıyoruz. Yağmur yağdığında da E5’in eğimiyle beraber suyun hızlı aktığı, altyapının olmadığı bu sokaklarda yapılan bu çalışma sonrasında, sel manzaralarını ortadan kaldıracağız. 2023 yılında olsak da Büyükşehir Belediyemizle birlikte 25 yıldır yapılmayan altyapı çalışmalarını hızlandırıp, bütün Kartal’ın yağmur suyu altyapısını tamamlayana kadar çalışmayı sürdürüyoruz. Yalı Mahallesi’nde de yaklaşık bir buçuk kilometrelik altyapı çalışmalarımız yakın süreçte tamamlanmış olacak.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir