Taciz tezinde taksicinin dokümanı süresiz iptal edildi

İstanbul’da Şişli’den Beşiktaş’a gitmek için taksiye binen iki bayan yolcu ile tartışma yaşayan sürücünün evrakının iptal edildiği duyuruldu.

Beşiktaş, Barbaros Bulvarı’nda geçen cumartesi saat 19.10 sıralarında aracına F.M.B.(27) ve A.M.(32) isimli 2 bayan yolcu alan taksi sürücüsü H.U.(51) kaldırımda yürüyen bayanın fotoğraflarını çektiği tez edildi.

Bunun üzerine taksideki yolcular duruma reaksiyon gösterdi.

Kadın yolcuların tüm ısrarına karşın, taksici fotoğraf çektiğini inkar etti.

Telefonun galerisindeki fotoğrafı görmek isteyen bayanlara aldırmayan taksici bir yandan fotoğrafı silmeye çalışırken, bir yandan da yola devam etti.

Kadınlar yolda bekleyen polisin yanından geçilirken yüksek sesle yardım talebinde bulundu.

Taksici H.U. dur ihtarına uymayarak yola devam etti. Taksinin önünü kesen polis olaya müdahale etti. Taksici H.U’nun karışıklıktan yararlanarak fotoğrafı sildiği belirtildi.

H.U. polisteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği isimli makamlarca hür bırakıldı.

BELGESİ SÜRESİZ İPTAL EDİLDİ

İBB’ye bağlı Toplu Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada ise, dokümanı askıda olmasına karşın sürücülük yapan ve Fulya’dan Beşiktaş’a gitmek için taksiye binen 2 bayan yolcusunun müsaadesiz formda fotoğraflarını çeken taksi sürücüsünün TUDES kapsamında Toplu Taşıma Aracı Kullanım Dokümanı süresiz iptal edilmiş olduğu açıklandı.

Ayrıca, ilgili taksinin emniyet ünitelerince 30 gün trafikten men edildiği de belirtildi.