Temel Karamollaoğlu’ndan ‘Abdullah Gül’ açıklaması

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, 6’lı masada ‘cumhurbaşkanı adayı’ konusunda müzakere edilmediğini belirterek, eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün adaylığını ‘garipsemeyeceğini’ tabir etti. Karamollaoğlu, “Abdullah Bey’in o denli bir intiba (izlenim) doğuracak adımlar atması bence negatif değil müspettir. Abdullah Bey’in bir deneyimi var” görüşünü savundu.

TV 5’te Mehmet Yılmaz’ın sorularını yanıtlayarak gündeme ait açıklamalarda bulunan Karamollaoğlu, cumhurbaşkanı adayı konusundaki görüşünü şu biçimde tabir etti: 

“Bir cumhurbaşkanı adayı üzerinde hiç müzakere edilmedi. Geçen sefer Abdullah Bey’in (Gül) adaylığını ben teklif etmiştim kabul görmüştü ancak o zamanki kaideler altında evvelce cumhurbaşkanı adayı olduğunu ilan edenler başta Meral Hanım olmak üzere bir ittifak sağlanamadı. Sağlansaydı o da seçilir miydi seçilmez miydi başka bir husus. Bugün Abdullah Bey’in o denli bir intiba doğuracak adımlar atması bence aksi değil müspettir. Düşünülebilir. Olur ya da olmaz lakin şuan için kesin bir fikir söz etmek hakikat değil. Ancak Abdullah Bey’in bir deneyimi var. Birebir vakitte buradaki hali da net. Geçen sefer “aday olabilirim ittifak olursa” demişti. O da gündeme gelebilir, ben bunu garipsemem”