20 Ekim 2023 Cuma Akşamı Kaçırdığın Haberler

Dün akşam gözden kaçırdığınız ya da tüm detayları ile yeniden okuyup ‘ne olmuştu ya’ diyeceğiniz haberleri sizler için derledik. 

İşte 20 Ekim Cuma akşamının gözden kaçırılmaması gereken ve mutlaka okumanız gereken içerikleri…

İzmir’de çevre illerden de hissedilen kuvvetli bir deprem meydana geldi… AFAD’dan yapılan açıklamaya göre Buca merkezli yaşanan depremin büyüklüğü 3.9.

Fenerbahçe ve Galatasaray’da futbolculuk yapan İsrailli Haim Revivo, Türkiye Futbol Federasyonu’nun Filistin için saygı duruşu kararı alması hakkında bir paylaşımda bulundu. Sosyal medyadaki paylaşımında Revivo, ‘Hamas’ın öldürdüğü Yahudiler için neden aynı şeyi yapmadınız?’ ifadelerinde bulundu.

Ünlü sanatçı Fazıl Say, İsrail Filistin arasında yaşanan olaylara dair paylaşımlarda bulunmuştu. Barışın önemine vurgu yapan Say, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a katıldığını duyurmuştu. Fazıl Say’ın İsviçre’deki konserleri iptal edildi.

Son günlerde sosyal medyanın en popüler çiftlerinden Kıvanç Talu ve Beril Talu ile ilgili akılalmaz iddialar ortaya atıldı. Çiftin yakınlarını bile dolandırarak 100 milyon TL’lik vurgun yaptığı söylendi. Oyuncu Sina Özer ise ‘Var Böyle Tipler’ ile yaptığı paylaşımla kırdı geçirdi!

Türkiye’deki kariyerine ara verip İtalya’ya yerleşen ve şimdilerde Villa Comell Mare dizisinin ikinci sezon çekimleri için Sicilya’da olan Can Yaman, kendisini çeken bir hayranının elinden telefonu alıp yere fırlattı. Detaylar ?

Kıvanç Talu ve eşi Beril Talu’nun reklam çekmek için bütçe isteyip yakınlarından, ailelerinden ve çalışanlarından topladıkları 100 milyon TL ile bir veda partisi verip yurt dışına kaçtığına dair iddialar gündemden hiç düşmüyor. Pazartesinden beri haber alınamayan çiftin yaptığı iddia edilen dolandırıcılığı ifşalamak adına açılan hesapta yer alan konuşmalar ve ses kayıtları ağızları açık bırakacak nitelikte…

İsrail‘de tehdit telefonları aldığını açıklayan CNN Türk muhabiri Fulya Öztürk Türkiye’ye geri döndü. Öztürk tehditleri sakladığını söyledi.

Antalyaspor’un Gaziantep FK ile yapacağı maçta, Gazze’de hayatını kaybeden Filistinliler için saygı duruşu yapılacak. Antalyaspor forması giyen iki İsrailli futbolcu Ramzi Safouri ve Sagiv Jehezkel, saygı duruşu yapmamak için maça çıkmayacaklarını açıkladı.

Bu akşam yayınlanan bölümüyle yine sosyal medyanın gündemine oturan Kızılcık Şerbeti’nde tansiyon her zamanki gibi yüksekti. Nursema’nın büyük yüzleşmesinden tutun da Ömer’in Kıvılcım’ın evindeki hallerine kadar pek çok yorum alan Kızılcık Şerbeti’ne gelen tepkileri sıraladık.

Bir sosyal medya kullanıcısı, geçtiğimiz günlerde Instagram’da bazı Filistinli kullanıcıların biyografi yazılarının ‘terörist’ ifadesiyle çevrildiğini iddia etti. Mevcut iddiayı doğrulayan platform, durumun bir çeviri hatasından kaynaklandığını belirterek, özür diledi.

Marmara Bölgesi’nde beklenen büyük deprem hakkında Doç. Dr. Doğan Kalafat’tan çarpıcı bir açıklama geldi. Kalafat, bölgedeki olası depremin hem tsunamiye yol açabileceğini hem de 7 farklı ili etkisi altına alabileceğini belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx