Aracında Uyuşturucuyla Yakalanan İş İnsanı, Süleyman Soylu’yu İşaret Etti! Parmak İzi İncelensin…

Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli projelere imza atan, bir süre önce de 50 milyon dolarlık mal varlığı ile 360 milyon dolar değerindeki kentsel dönüşüm ve AVM projesine “çöküldüğünü” ifade eden iş insanı Fehmi Öztürk, dikkatleri çeken bir olayın merkezinde yer aldı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre Romanya’dan dönen iş insanı Fehmi Öztürk’ün aracı yapılan ihbarla arandı. Aracın altında 648 gram uyuşturucu bulundu. Öztürk, uyuşturucunun aracına yerleştirildiği ve kumpasın siyasete kadar uzandığını söyledi.

Bir eski AKP milletvekili ile eski ortağının da aralarında yer olduğu birçok ismin mal varlığına “çöktüğünü”, önceki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun akrabalarının da “bu işte dahli olduğunu” iddia eden Öztürk, bir süre önce ticari işleri için Romanya’ya gitti. Ardından 6 Aralık tarihinde kendi aracıyla Türkiye’ye dönerken Edirne’deki Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda “ihbar olduğu” gerekçesiyle durduruldu.

Öztürk’ün aracında 508 gram kokain 140 gram da esrar bulundu.

Öztürk, uyuşturucunun aracına yerleştirildiğini ve kendisine kumpas kurulduğunu iddia etti.
“Türkiye’ye girerken aracımın aranacağını biliyordum” diyen Öztürk, uyuşturucudan bilgili olmadığını belirterek pakette parmak izin incelemesi yapılmasını talep etti.

Öztürk “2014 yılında Fırat M. ile ortaklık kurdum. 2017 yılında da ortağım şirketimin içini boşalttı. Aramızda anlaşmazlık çıktı, ben ve oğlum ölümle tehdit edildik. Eski milletvekili Cuma İ. bana şirketimden el çektirtti. Yargı süreci devam ederken şirketimin varlıklarını satmaya başladılar. Tüm bu yaşadıklarım nedeniyle bana komplo kurulduğunu düşünüyorum. Bana komplo kurabilecek isimler eski milletvekili Cuma İ., önceki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun akrabası Abdulkadir I., eski ortağım Fırat M. ve eski futbolcu Tolga T.’dir. Uyuşturucu paketine parmak izi incelemesi yapılması istiyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir