Bahar ve Nihal Candan Kardeşlerin Soruşturmasında Kilit Konumdaki Doktor Yurt Dışına Kaçmış

Sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla konuşulan Bahar ve Nihal Candan kardeşler, suç gelirlerini aklama suçlamasıyla gözaltına alınmıştı. İki kardeşin karıştığı dolandırıcılık olayının kilit ismi doktor Doktor Refik E. E.’nin operasyon öncesi yurt dışına kaçtığı ortaya çıktı.

Bahar ve Nihal Candan, devlet kurumlarından ihale yoluyla araç alıp satan bir çetenin paralarını akladı iddiasıyla gözaltına alındı.

Dolandırıcılık Büro Amirliği tarafından yürütülen soruşturmanın kilit isminin İstanbul’da kliniği bulunan Doktor Refik E. E. olduğu tespit edildi.

Doktor Refik E. E.’nin sözde TMSF den alacakları otomobillerin listesini kurbanlarına attığı, İstanbul’da düzenlenen toplantılara katılarak mağdurları ikna ettiği öğrenildi. Şüphelinin operasyondan önce yurt dışına çıktığı ve şu anda firari olarak arandığı belirtildi.

Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı üzerine başlatılan soruşturmada şüphelilerin sorguları ise devam ediyor.

Sosyal medya fenomenleri Nihal Candan ve Bahar Candan’ın kendilerine yöneltilen suçlamaları kabul etmeyerek suçsuz olduklarını söyledikleri öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx