Cumhurbaşkanı kararları Resmi Gazete’de

Resmi Gazete’de yayımlanan AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı kararlara göre, Aydın, Kayseri, Çanakkale, İzmir, Manisa, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Nevşehir’in de aralarında bulunduğu Türkiye’nin çeşitli illerinde bazı taşınmazlar, enerji üretimi ve iletim hatları için acele kamulaştırılacak.

Erdoğan imzasıyla yayımlanan bir başka karara göre, Artvin’in Merkez ilçesindeki Çayağızı Mahallesi’nde bulunan bazı alanların riskli alan ilan edilmesi hakkındaki 19 Ağustos 2013 tarihli Bakanlar Kurulu kararı yürürlükten kaldırıldı.

ÜNİVERSİTELERDE YENİ FAKÜLTELER KURULDU

Cumhurbaşkanı kararıyla Samsun Üniversitesi’nde “Siyasi Bilgiler Fakültesi” ile “İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi” kuruldu.

Ayrıca, İstanbul Medeniyet Üniversitesi’nde “Kıraat ve Mushaf Araştırmaları Enstitüsü” ve Kafkas Üniversitesi’nde “Sarıkamış Spor Bilimleri Fakültesi” kurulması kararlaştırıldı.

Kafkas Üniversitesi’nde Sarıkamış Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun ve Samsun Üniversitesi’nde İktisadi, İdari ve Sosyal Bilimler Fakültesi’nin kapatılmasına karar verildi.

Bingöl Üniversitesi’nde Kıraat İlmi Enstitüsünün adı “Kur’an-ı Kerim Araştırmaları ve Kıraat İlmi Enstitüsü” olarak, Samsun Üniversitesi’nde Mühendislik Fakültesi’nin adı da “Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi” olarak değiştirildi.

Cumhurbaşkanı kararı ile kamu kurum ve kuruluşlarının yurt dışı teşkilatına ilişkin Bakanlar Kurulu kararında değişikliğe gidildi.

İSTANBUL’DA İKİ ÖZEL ENDÜSTRİ BÖLGESİ

Cumhurbaşkanı kararına göre, Arnavutköy ilçesinde “Kuzey Marmara Özel Endüstri Bölgesi” ve “ASKOOP Özel Endüstri Bölgesi” kuruldu.

REKABET KURULU BAŞKANLIĞI’NA YENİ ATAMA

Rekabet Kurulu Başkanlığına Birol Küle atandı. Aynı karar ile Berat Uzun Rekabet Kurulu üyeliğine atandı.

Atamalar, 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun 22’inci ve 23’üncü maddeleri ile 3 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 2, 3 ve 7’nci maddeleri gereğince yapıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx