DEÜ’nün Spor Şenliği’nde dereceye girenler ödüllendirildi

Spor bilimlerinde Türkiye’nin önemli yükseköğretim kurumlarından birisi olan Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ), “Takımını Sen Kur” Spor Şenliği tamamlandı. 600’ün üstünde öğrencinin müsabakalarda ter döktüğü turnuvada, derece elde eden öğrenciler için Üniversitenin Tınaztepe Yerleşkesi’nde ödül töreni düzenlendi. Turnuvayı değerlendiren DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, sporun birleştirici gücüne vurgu yaparak, “Büyük ilgi gören turnuvamızda, derece elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyor; başarılarının sürmesini diliyorum. Üniversitemiz, spora desteğini ve öğrencilerimizin spora teşvikleri noktasında girişimlerini bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir” dedi.

Yeni akademik yılın başlamasıyla birlikte öğrenci odaklı etkinliklerine hız veren Dokuz Eylül Üniversitesi’nde (DEÜ), “Takımını Sen Kur” Spor Şenliği kapsamındaki turnuvalar tamamlandı. Futbol, basketbol, yüzme, atletizm ve voleybol branşlarında DEÜ’lü öğrencilerin kurdukları takımlarla ve bireysel katılımla yapılan turnuvalarda, derece elde eden öğrenciler için Üniversitenin Tınaztepe Yerleşkesi’nde ödül töreni düzenlendi. DEÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından organize edilen, oryantiring yarışınının da yapıldığı turnuva ödül törenine; DEÜ Üst Yönetimi, öğrenciler ve akademisyenler katıldılar. Halk oyunları gösterisi ve müzik dinletisi ile başlayan ödül töreninde, hafta boyunca DEÜ Tınaztepe Spor Kompleksi’nde devam eden turnuvalarda derece elde eden öğrencilere, başarı belgeleri takdim edildi.

 

ÖĞRENCİ ODAKLI ORGANİZASYON

Turnuvayı değerlendiren DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, sporun birleştirici gücüne vurgu yaparak, dostluk içinde bir spor organizasyonunu daha geride bıraktıklarını ifade etti. Cumhuriyetin kuruluşunun 100’üncü yılı dolayısıyla etkinliklerine bu dönem iyice hız verdiklerini belirten Rektör Hotar, “Hafta boyunca spora doyduğumuz, spor tutkunlarını ve önemli yetenekleri bir araya getiren turnuvamızda ödül törenimizi de geride bıraktık. Öğrencilerimiz şenlik tadında, odağında kendilerinin olduğu, sporla iç içe bir hafta geçirdiler. Araştırma Üniversitemiz, akademik ve bilimsel faaliyetlerinin yanı sıra; spora da son derece önem veren bir yükseköğretim kurumu. Bu misyon çerçevesinde düzenlediğimiz ve büyük ilgi gören turnuvamızda, derece elde eden öğrencilerimizi tebrik ediyor; başarılarının sürmesini diliyorum” dedi.

 

SPORA TEŞVİK SÜRECEK

Dokuz Eylül Üniversitesi’nin spor bilimlerindeki yatırımları, öğrencilerine sunduğu imkanlar, altyapı ve tesisleriyle Türkiye’nin bu alanda marka haline gelmiş en önemli yükseköğretim kurumlarından biri olduğunu açıklayan Rektör Hotar, “Milli sporcular yetiştiren, onlara ev sahipliği yapan Üniversitemiz, spora desteğini ve öğrencilerimizin spora teşvikleri noktasında girişimlerini bundan sonra da sürdürmeye devam edecektir” ifadesinde bulundu.

DEÜ, yarı olimpik yüzme havuzu, atletizm pisti, spor salonları, futbol ve basketbol sahaları, okçuluk sahası, salon hokeyi alanı, fitness salonları, tenis kortları, paintball sahası gibi birçok tesisi yerleşkelerinde öğrencilerinin ve mensuplarının hizmetine sunuyor.

 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx