Fransa’dan sonra Belçika: Depardieu filmi yayınlamayacak

Çeviri

Fransız aktör Gérard Depardieu, şu anda Belçika’da yaşıyor. Sudinfo’ya göre, Fransız aktör Mont-Saint-Aubert’te, Hainaut ilindeki Tournai şehrine yakın küçük bir köye yerleşti. Belçika haber sitesi, “Gégé” Depardieu’nun bu yaz sessizce köye geldiğini ve “bir tanıdığının evini kiraladığını” bildirdi.

Fransa’da cinsel saldırı suçlamalarıyla karşı karşıya olan aktör, daha önce de bu Belçika bölgesinde yaşamıştı. La Libre Belgique, “aktörün 2013’te Néchin’de (Mont-Saint-Aubert’ten yaklaşık on beş kilometre uzakta) yaşadığını ve bölge sakinleri ve siyasi görüşünden dolayı bölgede sevildiğini” hatırlattı. Bu taşınma, Fransız sosyalist çoğunluğunun servet vergisini güçlendirmesinin açıklanmasından sonra gerçekleşti. Néchin’de satın aldığı ev 2017’den beri satışta, ancak o zamanlar Sudinfo tarafından belirtildiği gibi brüt fiyata ancak 2021’de alıcı buldu.

La Libre gazetesine göre, Gérard Depardieu, Belçika’da sessiz bir hayat sürdürüyor. Fransız aktör, Sudinfo’ya göre, Hainaut ilindeki Tournai şehrine yakın küçük bir köy olan Mont-Saint-Aubert’te bir tanıdığının yanında kiraladığı evde yaşıyor. Depardieu, daha önce de bu Belçika bölgesinde yaşamıştı. La Libre Belgique, “aktörün 2013’te Néchin’de [Mont-Saint-Aubert’ten yaklaşık on beş kilometre uzakta] yaşadığını ve bölge sakinleri ve siyasi sınıfından sıcak bir karşılama aldığını” hatırlatıyor. Bu taşınma, Fransız sosyalist çoğunluğunun servet vergisini güçlendirmesinin açıklanmasından sonra gerçekleşti.

Fransa’da, 7 Aralık’ta yayınlanan Complément d’enquête programından sonra, kadınlarla olan sorunlu davranışlarına dair yeni şaşırtıcı görüntüler ortaya çıkan Depardieu hakkında, France Télévisions sinema direktörü Manuel Alduy başrolde yer alacağı projeler üretmeyeceğini açıkladı.

Belçika tarafında, RTBF benzer bir karar aldı. Kamu yayıncısı, “Gérard Depardieu’yu öne çıkaran ve ona başrol veren filmleri geri çekeceğini” açıkladı. Grubun medya direktörü Xavier Huberland, RTBF’nin “şu anda onu herhangi bir şekilde tanıtmak istemediğini” de belirtti. Bununla birlikte, Depardieu’nun görünümü daha “sınırlı” olan programlar, RTBF’nin farklı kanallarında hala yayınlanmaya devam edecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir