Gülten Kaya, İsmail Yılmaz’ı Eşi Ahmet Kaya’ya Benziyor Diye Dava Etti!

Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, 23 yıl önce hayatını kaybeden şarkıcıyı taklit ettiği gerekçesiyle İsmail Yılmaz’ı dava etmeye karar verdi. Ahmet Kaya’nın sesini ve tonlamasını kullanarak şarkılarını seslendirdiğini söyleyerek dava açmaya hazırlandığı Yılmaz, ‘Allah’ın verdiği sıfatı mı değiştireceğim?’ şeklinde isyan etti.

23 yıl önce hayatını kaybeden ünlü sanatçı Ahmet Kaya’nın eşi Gülten Kaya, eşini taklit ettiği gerekçesiyle İsmail Yılmaz isimli şarkıcıya dava açmaya hazırlanıyor.

İsmail Yılmaz’ın, Ahmet Kaya’nın sesini ve tonlamasını taklit ederek şarkılarını söylediğini dile getiren Gülten Kaya, avukatlarına dava açmaları için talimat verdi.

Gülten Kaya, İsmail Yılmaz’ın yaptığı açıklamaların sosyal medyada Ahmet Kaya’nın fotoğrafları üzerine koyularak paylaşılmasından rahatsızlık duyduğunu beyan etti.

İsmail Yılmaz’ın yaptığı açıklamaların ‘Ahmet Kaya söyledi’ şeklinde lanse edilmesi ve farklı bir algı yaratılmasından hoşnut olmayan Gülten Kaya, bu durumun kendilerine huzursuzluk yarattığını söyledi. Ardından avukatlarına talimat verdi.

Gülten Kaya’yı harekete geçiren son olay ise sosyal medyada dikkat çeken bir video oldu.

Ahmet Kaya videosu kullanılarak üstüne İsmail Yılmaz’ın sesi editlenen ve İsrail’i kınayan sosyal medya paylaşımı sonrası daha fazla dayanamadı.

ATV’ye konuşan İsmail Yılmaz ise isyan ederek “Ne alakası var, Allah’ın verdiği sıfatı mı değiştireceğim?” dedi.

‘Bu benim MESAM üyelik kartım. Ben bir sanatçıyım. Bir sanatçı Ahmet Kaya üzerinden niye prim yapsın ki? Tip ve ses benzerliğinden dolayı üzerime geliyorlarsa ben onları havale ediyorum.’

Ardından Gülten Kaya ile hiçbir bağlantısı olmadığını, yalnızca bir kere görüştüğünü söyleyen İsmail Yılmaz, film teklifini bile reddettiğini ifade etti.

‘Gülten Hanım’la hayatımda bir kere görüştüm, merhabalaştık. Dedim senin eşinin filimini çeviriyorlar bana da teklif ettiler, ben kabul etmedim.’

Gündeme gelen konu üstüne Gülten Kaya, Ahmet Kaya’nın kişiliği ve hatıraları üzerinden fırsatçılık yaptığı iddiasıyla eleştirilere maruz kaldı.

İsmail Yılmaz’sa savcılığa suç duyurusunda bulunacağını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx