Herkesin Beklediği Özellik Sonunda Geldi: Whatsapp’tan HD Kalitede Fotoğraf Paylaşımı Artık Mümkün

Meta CEO’su Mark Zuckerberg’in Facebook gönderisi aracılığıyla paylaştığı duyuruya göre WhatsApp, kullanıcıların mesajlaşma uygulaması aracılığıyla HD fotoğraflar paylaşmasına olanak tanıyacak özelliğini yakın zamanda kullanıma sunuyor.

Kullanıcıların arkadaşları ve aileleriyle paylaştıkları fotoğrafların yüksek çözünürlüklü çözünürlüğünü korumalarına olanak tanıyan özellik, daha önce belirli kullanıcılarla beta testindeydi.

Bu yazın başlarında WhatsApp’ın Android beta sürümünde ve iOS’taki TestFlight uygulamasında ‘HD’ özelliği görüntülenmiş ve yakın zamanda resmi olarak da duyurulacağı gündeme gelmişti.

Yeni özelliğe erişmek için öncelikle uygulamanızı en son sürüme güncellemeniz gerekecek. Güncelleme, yakın zamanda her iki işletim sistemine de sunulacak.

Uygulamayı güncelledikten sonra fotoğraf paylaşım ekranının üst kısmında, döndürme ve fotoğrafa metin ve çıkartma ekleme gibi diğer görüntü düzenleme araçlarının yanında yeni bir ‘HD’ düğmesi göreceksiniz.

Whatsapp’tan yüksek kalitede fotoğraf gönderme nasıl yapılır?

  • WhatsApp uygulamasını başlatın.

  • Fotoğraf paylaşım bölümüne erişin.

  • Fotoğraf düzenleme araçlarına eriştiğiniz ekranda, sağ üst köşede bulunan ‘HD’ simgesini göreceksiniz.

  • ‘HD’ butonuna dokunun.

  • Fotoğraf kalitesini seçme seçeneğine erişin.

  • Yüksek kalite seçeneğini tercih edin.

  • Ayarlamaları yaptıktan sonra fotoğrafı gönder tuşuna basarak paylaşın.

Fotoğrafı gönderdikten sonra alıcı, artık sol alt köşede HD etiketi bulunan fotoğrafı görecek ve daha yüksek kaliteli bir görüntü paylaştığınız konusunda uyarılacak.

WhatsApp ilk önce sadece HD fotoğraflar göndermeye izin verecek. Video desteğinin de önümüzdeki günlerde açıklanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx