İstanbul’da otobüslere yönelik denetimler sürüyor

İHA

İstanbul Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından 15 Temmuz Demokrasi Otogarı’nda şehirler arası yolculuk yapan otobüslere yönelik kış lastiği denetimleri sıklık kazandı.

Otobüslerin lastiklerinin mevsim şartlarına uygunluğu ekipleri tarafından denetlenirken, öte yandan araçta bulunan yolculara emniyet kemerinin önemi anlatıldı.

Ekipler yolcu otobüsü denetimine çıktı

Polis ekipleri tarafından yolculara, emniyet kemeri takmanın önemini anlatan broşürleri dağıtıldı.

Polis ekipleri, otobüslerin lastiklerinin mevsim şartlarına uygunluğunu kontrol ettiği esnada bir otobüsün lastiklerinin yasal sınırın altında bulunduğunu fark etti.

“Denetimlerin daha sık tutulması, şoförlerin kontrol edilmesi gerek”

Bunun üzerine polis ekipleri tarafından, otobüsün otogardan çıkış yaparak yolculuğuna devam etmesine izin verilmedi. Konu ile ilgili polis ekipleri tarafından 2 bin 568 TL cezai işlem uygulandı.

şoförü Dilek Başoğlu, denetimlerin daha sık tutulması gerektiğini belirterek, “Çok üzücü bir olay yaşadık inşallah bir daha yaşanmaz. Güvenli sürüş tekniklerinin bilinmesi gerekiyor. Denetimlerin daha sık tutulması, şoförlerin kontrol edilmesi gerek. Uykularını bol alsınlar, süreleri boyunca kullansınlar ve başkasının da kartını kullanmasınlar.” dedi.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir