Tutuklanan Nihal ve Bahar Candan’ın annesi konuştu: Çocuklarım o kadar güvenilir ki…

Dolandırıcılık, kara para aklama ve örgüt üyesi olma suçlarından gözaltına alınan sosyal medya fenomeni Nihal-Bahar Candan kardeşlerin polisteki ifadeleri tamamlandı.

Çete üyelerinin otomobil satma bahanesiyle ağlarına düşürdüğü kurbanlarla yemeğe çıktıkları tespit edilen kardeşlerden Nihal Candan “Onur Apaydın benim o zaman erkek arkadaşımdı. Kulüplere, yemeklere onunla giderdim. Ben kimseyi araç alması için ikna etmedim” dedi.

Bahar Candan da “Bir sabah hesabıma 12 milyon lira aktarıldı” paylaşımı için “Espriydi, 2 yerine yanlışlıkla 12 yazdım” dedi.

İki kardeşin cep telefonlarına el konuldu. Telefondaki tüm yazışmalar ve aramalar mercek altına alındı.

Nihal ve Bahar Candan ile Hacı İsrafil Sağlam dün kara para aklama ve suç örgütüne üye olma suçundan tutuklandı.

“KIZLARIM NEYE BULAŞTIKLARINI BİLMİYOR”

Candan kardeşlerin annesi Umut Candan ise ‘2. Sayfa’ programına telefonla bağlanarak kızlarının suçsuz olduğunu söyledi.

Umut Candan, şunları söyledi:

“Çok büyük bir hata yapılıyor. İlahi adalete ve savcılara güveniyorum. Benim çocuklarımın tek suçu o yemekte bulunmak. Onun dışında kızlarımın hiçbir suçu yok. En kısa sürede de çıkacaklarını biliyorum. Kızlarım neye bulaştıklarını bilmiyor.”

“Benim çocuklarım o kadar güvenilir insanlar ki benim evime geldiği zaman bile dolaptan bir ceviz alacakları zaman bana sorarlar. Bana sormadan hiçbir şey yapmazlar. Suçlular dışarıda çocuklarım içeride.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx